Kontakt
+420 603 213 826

Bezplatná pomoc a poradenství nastávajícím maminkám v těžké situaci

  • Jste těhotná, a přitom na všechno sama? Potřebujete se ve své situaci zorientovat?
  • Hledáte bydlení, nebo potřebujete poradit s dávkami, na které máte nárok?
  • Chybí vám výbavička, kočárek a další nezbytné věci?
  • Máte obavu z toho, jak bude probíhat porod a jak se potom zvládnete o dítě postarat? 

Rádi Vám pomůžeme. Stačí nám napsat email, zavolat nebo rovnou přijít osobně. Naše poradkyně se v klidu seznámí s Vaší situací a společně zkusíme najít cestu k řešení.

S čím vším Vám můžeme pomoci:
  • Poskytneme Vám psychickou podporu a bezpečný prostor, kde budeme moct v klidu probrat, co Vás trápí. Pomůžeme Vám se v náročné situaci zorientovat a postupně začneme hledat řešení
  • Pomůžeme Vám najít bydlení, získat přehled v systému sociálních dávek, na které máte nárok, sepsat návrhy k soudu apod.
  • Pomůžeme Vám pořídit výbavičku, kočárek a další nezbytné věci pro Vaše miminko.
  • Pomůžeme Vám co nejlépe zvládnout těhotenství a připravit se na porod, po psychické, materiální i zdravotní stránce. Poskytujeme i individuální poradenství zaměřené na péči o dítě a jeho dobré prospívání.
  • Nabízíme předání kontaktu nebo doprovod do dalších organizací, institucí, služeb, které by Vám mohly v dané situaci pomoci.
  • Podporu Vám poskytneme tak dlouho, jak budete potřebovat, jednorázově i dlouhodobě.

Poradenství pro těhotné ženy a dívky v obtížné životní situaci je poskytováno v rámci projektu „Podpora těhotných žen na cestě k mateřství“. Jeho cílem je vytvořit vhodné podmínky pro narození a vývoj dětí u těhotných žen, které se ocitly v obtížné životní situaci nebo jsou ohroženy sociálním vyloučením, a podpořit tyto ženy v tom, aby zvládaly náročné situace spojené s těhotenstvím a výchovou dětí samostatně. Za tímto účelem chce organizace ONŽ - pomoc a poradenství pro ženy a dívky, z.s. (zřizovatel Pražské poradny) rozšířit fungování všech svých pěti regionálních poraden s přímou individuální podporou právě pro cílenější pomoc těhotným ženám v obtížné životní situaci a omezit tak u žen i jejich dětí riziko sociálního vyloučení.

Projekt je realizován s podporou Nadace Sirius v rámci IX. grantového řízení, grantová výzva 2018 - Včasná podpora a pomoc ohroženým těhotným ženám s cílem vytvoření vhodných podmínek pro optimální vývoj jejich dětí.

stažený soubor.png

Menu

Rozšířili jsme poradenskou kapacitu a nabízíme další možnost terapeutického doprovázení.
Těšíme se na vás.
Máte doma již nepotřebný kočárek a rádi byste ho darovali  potřebným?  DLOUHODOBĚ PŘIJÍMÁME KOČÁRKY PRO POTŘEBNÉ MAMINKY
JAK POMOCI
GRAFIKAszn[2].jpg

Celostátní linka pro ženy a dívky

+420 603 210 999

30. 11. Ondřej

Zítra: Iva

GIVT_banner_skyscraper.png

Návštěvnost stránek

009878