Kontakt
+420 603 213 826

Služby poradenství 

Klientkám nasloucháme, spolu s nimi mapujeme, ujasňujeme jejich situaci, aktivizujeme, motivujeme, přinášíme konkrétní možnosti, rady, informace, provázíme, doporučujeme, podporujeme.

Naším záměrem je omezit dopady sociálního vyloučení žen, matek, rodin. Ženy se na nás obrací se širokou škálou problémů souvisejících s těhotenstvím /plánovaným i neplánovaným/ mateřstvím a péčí o dítě/děti, partnerskými a rodinnými vztahy, se kterými se ve svém životě potýkají, ve kterých se samy nedokáží zorientovat. Pomáháme v hledání východisek a v překonávání složitých životních situací (zakládání či rozpad rodiny, výchova, vztahové konflikty, nevěra, rozvod, psychopatologické jevy, sociální vyloučení, osamělost. Posilujeme jejich dovednosti vedoucí k řešení krizových situací, k dlouhodobějším změnám, k celkovému zlepšení či stabilizaci života.

Podporujeme-li ženy, pak jejich prostřednictvím dochází k vyrovnanější a kvalitnější péči o děti, k obnovení, rozvíjení a zachování rodinné stability - mnohdy se tak daří předejít rozpadu rodiny, zamezit odebrání dětí z rodiny. Hledáme, spolu s klientkou, možnosti vedoucí k lepší funkčnosti rodiny, k rozvíjení jejích schopností. Díky možnosti dlouhodobosti služby dochází přirozeně v procesu ke zvyšování rodič. kompetencí a partnerských dovedností.

Prostřednictvím odborného sociálního poradenství pomáháme klientům, kteří se ocitli v tíživé situaci, často se slabým zázemím, či ohroženi soc.vyloučením, zorientovat se v jejich právech a možnostech. Obracejí se na nás ohledně možností čerpání dávek, sepsání žádostí i návrhů k soudnímu řízení, problematiky otcovství, výživného, o pomoc s umístěním v azyl.domech a jednání s úřady.

Podporujeme-li ženy, pak jejich prostřednictvím dochází k vyrovnanější a kvalitnější péči o děti, k obnovení, rozvíjení a zachování rodinné stability - mnohdy se tak daří předejít rozpadu rodiny, zamezit odebrání dětí z rodiny. Hledáme, spolu s klientkou, možnosti vedoucí k lepší funkčnosti rodiny, k rozvíjení jejích schopností. Díky možnosti dlouhodobosti služby dochází přirozeně v procesu ke zvyšování rodič.kompetencí a partnerských dovedností.

Prostřednictvím individuálního terapeutického provázení žen v  nepříznivé či těžké životní situaci (nad rámec sociálního poradenství) poskytujeme ženám dlouhodobou podporu, aby dokázaly projít nelehkým obdobím, objevily skryté rezervy, případně ozdravily určité vnitřní i vnější  děje.  Mnohé situace zahrnují škálu různorodých problémů, které vznikaly z rozmanitých příčin a jejich odstranění či zmírnění nebývá snadné ani rychlé. 

Důležité pro nás je, aby se u nás ženy cítily přijaté, aby důstojnost každé ženy byla zachována v jakékoli situaci, jakkoli je jejich život složitý a nedává mnoho naděje na brzké zlepšení. Ženy často potřebují někoho, komu se mohou svěřit, kdo jim naslouchá. 

Proto se snažíme vytvářet místo, kde vládne prostředí bezpečí a důvěry, ženy zde ventilují své starosti, nejistoty, problémy s výchovou, vztahy i osamělostí. 
Způsob naší práce je individuální, lidský, odborný. Vedeme ženy k pozvolnému vytyčování, osvojování a uplatňování reálných a zdravých cílů.

                         

 

 

 

 

 

Menu

Rozšířili jsme poradenskou kapacitu a nabízíme další možnost terapeutického doprovázení.
Těšíme se na vás.
Máte doma již nepotřebný kočárek a rádi byste ho darovali  potřebným?  DLOUHODOBĚ PŘIJÍMÁME KOČÁRKY PRO POTŘEBNÉ MAMINKY
JAK POMOCI
GRAFIKAszn[2].jpg

Celostátní linka pro ženy a dívky

+420 603 210 999

30. 11. Ondřej

Zítra: Iva

GIVT_banner_skyscraper.png

Návštěvnost stránek

009878